Zaterdagavond was in Leiden de 49e editie van de Gouden Spike met op de 10.000 meter het open Nederlands Kampioenschap op de baan. Onder gunstige weersomstandigheden  werden over de hele breedte fantastische prestaties neergezet. Filmon Tesfu kwam in een tijd van 29.27,13 als twaalfde overall over de finish en verpulverde zijn persoonlijk record met meer dan een minuut, ook goed voor een nieuw clubrecord. Tesfu kon in een groot deel van de race in een groep aansluiten, terwijl trainingsmaat Gianluca Assorgia wat verder in het veld minder steun kon vinden. Luca eindigde in een tijd van 30.24,96 en werd twaalfde op het NK. Met deze klasseringen konden beide lopers zeer tevreden zijn, want er was een sterk internationaal deelnemersveld, waarbij de keniaan Nicolas Kipkorir Kimeli een beste wereldjaarprestatie neerzette in 26.58,97. Nederlands kampioen werd de onlangs ook internationaal doorgebroken Mike Foppen in een tijd van 27.59,10, de beste Europese jaartijd.  

Filmon achterin bij de Gouden Spike Leiden 2020