Bij de oudste cross van Nederland deden Gianluca Assorgia en Filmion Tesfu van SV Sportlust zondag goed zaken. Beide legden beslag op een mooie derde prijs, Tesfu op de korte afstand en Assorgia op de lange afstand van de Mapleleafcross in Hilversum. Deze cross werd in 1946 voor het eerst georganiseerd als eerbetoon aan de Canadese soldaten. Op de korte cross van 2,5 km gingen de mannen hard van start waarbij Tesfu aanvankelijk moeite had om aan te sluiten. In de laatste kilometer vocht hij zich echter van een achtste naar een knappe derde plaats, achter winnaar Richard Douma en op slechts een seconde van nummer twee Kevin Viezee. De lange cross werd gelopen over vier ronden op het zanderige maar snelle parcours. Assorgia kon hierop uitstekend uit de voeten. Hij nam na de start de leiding in de race maar moest later twee man voorbij laten gaan. Vanuit een groep van drie wist hij in de slotfase uiteindelijk toch derde te worden in een tijd van 31.43, achter de zeer snelle Stan Niesten (30.54) en Lucas Nieuwboer (31.34). Vierde werd Robert Ton die in de laatste meters een misstap maakte.