Luca Assorgia nam deel aan de 5000m bij de NK atletiek in Utrecht. Vanwege de COVID-19 maatregelen mocht er helaas geen publiek aanwezig zijn. Wel mocht er één coach mee per atleet, waardoor Lucienne wel aanwezig kon zijn. Vooraf was al bekend dat er het sterkste deelnemersveld sinds jaren aan de start zou staan, waarbij elke atleet onder de 14:30 op de 5000m of een vergelijkbare prestatie moest hebben gelopen. Vanaf de start ging het ook meteen hard, waarbij de eersten de eerste kilometer doorkwamen in 2:45 en Luca even verderop in 2:49. Door het constante hoge tempo brak het veld zich op in verschillende groepen en kwam Luca alleen te lopen op de 14e plaats. Deze plaats wist hij vast te houden tot het einde en finishte uiteindelijk in 14:36,72. Al met al een goed resultaat en het maximale eruit gehaald.