Het sportgala is georganiseerd door Sportservice Den Helder. Tijdens het jaarlijkse sportgala worden diverse prijzen uitgereikt voor bijzondere en/of topprestaties. De titel sportman van het jaar was voor Filmon Tesfu. Motivering van de jury voor zijn uitverkiezing ”deze atleet rijgt de ene overwinning aan de andere. Zo won hij onder meer de Halve van Den Helder”. Daarnaast was er de parade der kampioenen. Elke sporter van Den Helder die een nationale, Europese of wereldtitel in zijn sport heeft behaald, ontvangt een legpenning van de gemeente uit handen van de burgemeester. Jos ten Velden ontving een legpenning voor zijn Nederlands kampioenschap sprint triathlon in Zandvoort. Audrey Breur ontving een legpenning voor het Nederlands kampioenschap sprint triathlon in Zandvoort, Nederlands kampioenschap triathlon olympische afstand in Zeewolde en het Nederlands kampioenschap crosstriathlon in Almere.