Samen met Gianluca Assorgia nam Filmon Tesfu van SV-Sportlust zaterdag deel aan een baanwedstrijd in Vught. Beide lopers hadden zich ingeschreven op de 3000 m en konden deelnemen aan de snelste serie. In het internationale veld haalde Tesfu een zevende plaats in een tijd van 8.14,41 en verbeterde daarmee het clubrecord met maar liefst acht seconden. Tesfu, die nog steeds veel progressie maakt, liep met een medeloper achter een kopgroep van zes man. Daarin was Stan Niesten uiteindelijk de snelste in 8.01,50, gevolgd door lopers uit IJsland, BelgiĆ« en Duitsland. In de laatste ronde wist Tesfu zijn medeloper van zich af te schudden en liet daarmee zien dat er wellicht nog een betere tijd in had gezeten. Na goede prestaties in de afgelopen weken moest Assorgia dit weekend genoegen nemen met een plaats in de middenmoot en een tijd van 8.31,97. Volgende week nemen beide lopers waarschijnlijk deel aan een baanwedstrijd in Utrecht.

Gianluca Assorgia en Filmon Tesfu in Vught