Bij de Next Generation Athletics in Nijmegen wist Filmon Tesfu van SV Sportlust zichzelf weer te verbeteren. Op de 1500 m liep hij meer dan vier seconden van zijn snelste tijd van vier weken geleden af en eindigde als derde in 3.47.80. De race ging met hoge snelheid van start met een haas en twee koplopers. Tesfu kwam aanvankelijk wat achterin te zitten maar al in de eerste ronde wist hij zich bij de kop van de achtervolgende groep te voegen. In de laatste ronde versnelde hij en uiteindelijk kwam hij nog dicht bij de nummer twee Noah Baltus van SAV die in een PR van 3.46.90 over de finish kwam. Eerste werd Thijmen Kupers van Groningen Atletiek in 3.44.94. Later op de avond kwam ook Gianluca Assorgia aan start op de 5000 m. Hij liep in de laatste ronden wat achterstand op en kwam als negende over de finish in 14.39.03.