Twee atleten van SV Sportlust werden zaterdag in Zeewolde Nederlands Kampioen op de triathlon over de Olympische afstand. Audrey Breur werd Nederlands kampioen bij de vrouwen 50, Judy van den Berg bij de vrouwen 45. Daarnaast was er nog brons voor Jos ten Velden bij de mannen 65. Vanwege het zeer warme weer werd extra vroeg gestart en waren er niet alleen drinkposten bij het lopen maar zelfs ook bij het fietsen. Er waren verschillende startgroepen, maar doordat kort achter elkaar werd gestart was het onderscheid tussen de groepen snel verloren. De 1500 m zwemmen werd vanwege het warme water afgelegd zonder swimsuit. Er werden twee rondjes gezwommen door een ondiepe haven met veel waterplanten. Daarna volgenden twee rondjes fietsen met een totale afstand van 40 km en afgesloten werd met vier rondes hardlopen met een totale afstand van 10 km. Van den Berg werd vierde master overall en eerste in haar categorie in 2.21.26, met een voorsprong van bijna drie minuten op de nummer twee. Voor Breur was het aanvankelijk spannender. Pas bij het lopen wist zij de kop over te nemen, maar liep vervolgens ver uit. Zij finishte in 2.32.04. De tijd van ten Velden bij de mannen was 2.36.56. Ook in het Friese Stiens waren Sportlusters actief op de triathlon. Serina Schouwenaar werd daar derde vrouw overall op de sprinttriathlon. Zij legde de 750 m zwemmen, 20 km fietsen en 5 km lopen af in 1.18.32.